MSZE ŚWIĘTE
W niedzielę:
8:00, 10:00, 12:00, 17:00

W tygodniu:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek
7:00, 18:00

W czwartek:
16:30 - szkolna; 18:00

W sobotę:
18:00
więcej...

Różaniec do granic

tekst: Grzegorz Nowak

Wyjeżdżamy. Jest dziewiąta rano, nasz cel to Leszna Górna. To niezwykła okazja, stulecie objawień fatimskich. Nasza parafia odpowiedziała na apel ogólnopolskiej akcji "Różaniec bez granic".

Międzywspólnotowa pielgrzymka składała się z przedstawicielki Żywego Różańca, Dzieci Maryi i rodziców, ministrantów oraz oazy. Koło 10:30 zostaliśmy bardzo serdecznie powitani przez proboszcza parafii w Lesznej Górnej, który uśmiechając się stwierdził, że jesteśmy bardzo liczną parafią w porównaniu z ich wspólnotą parafialną, która liczy dwustu trzech wiernych .

O godzinie 11 00 rozpoczęła się msza święta, w której braliśmy czynny udział poprzez czytanie lekcji, psalm oraz modlitwę wiernych. Prowadziliśmy również śpiew na uwielbienie. Śpiewając pieśń - Jeden jest tylko Pan uświadomiłem sobie , że tak jak w tekście tego utworu tak i u nas "...miejsce to wybrał Pan , aby wysłuchać nas...". Faktycznie to miejsce wybrał Pan, aby wysłuchać naszej modlitwy różańcowej ,która trwała od godz 14 00 do 16 00.

Lecz nim nastała 14 ta, to jeszcze skorzystaliśmy z gościny parafian.Mieliśmy do wyboru placki ziemniaczane z blachy z gulaszem, parówki z kotła oraz ciasto, które upiekły panie gospodynie najmniejszej parafii w archidiecezji .

Szczęśliwi, zmęczeni z humorem po zakończeniu modlitwy Różańcowej zabraliśmy nasz wielki różaniec parafialny, który był rozłożony przy ołtarzu podczas modlitwy symbolizując wspólnotę, wyjechaliśmy do Chorzowa.

Nasz nasza podróż koło 18 tej dobiegła końca. Rozstając się, byliśmy przekonani ,że braliśmy udział w czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym,przypadającym raz na sto lat...

Szczęść Boże

Zapraszamy do galerii

KANCELARIA CZYNNA:

Poniedziałek:
16:00 - 17:00

Piątek:
8:00 - 9:00
16:00 - 17:00