MSZE ŚWIĘTE
wakacje letnie

W niedzielę:
8:00, 10:00, 12:00, 15:00 /skansen/

W tygodniu:
poniedziałek, środa, piątek:
7:00

wtorek, czwartek, sobota:
18:00
więcej...

Kalendarium 2018

7 stycznia – odbył się koncert kolęd wykonaniu Parafialnego Zespołu Dzieci Maryi, Stowarzyszenia „Freeland”, ponadto było wiele okazji wspólnego kolędowania.

9 stycznia - odbyło się spotkanie opłatkowe grup parafialnych Żywego Różańca i Legionu Maryi. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., a następnie probostwie odbyło się spotkanie przy kawie i ciastku oraz wspólnym kolędowaniu.

14 stycznia – wystąpiły z jasełkami dzieci z naszego Przedszkola przy ul. Poniatowskiego.

20 stycznia – zakończyliśmy obchód kolędowy w parafii. Spośród ok. 1120 rodzin, kapłana z wizytą duszpasterską przyjęło około rodzin 850 co stanowi 65%.

26 stycznia - odbył się XVIII Parafialny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Laurentius 2018”. Współorganizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 29, na terenie której ten konkurs się odbył. Laureaci otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody.

W styczniu – został zamontowany nowy system ogrzewania naszego kościoła. Pod ławkami stałymi ogrzewanie jest podłogowe, ponadto na ścianach zostały zamontowane trzy grzejniki dogrzewające. Źródłem ciepła jest energia elektryczna. System ogrzewania włącza się według z góry zaprogramowanego planu. Prace wykonała firma Eco-Term z Krakowa.

10 lutego – odbyło się spotkanie przy kawie i piosence przygotowane przez Parafialną Radę Duszpasterską. Śpiewy i piosenki były prowadzone przez naszych organistów Marcina Olszewskiego i Jana Solorza. Spotkanie upłynęło w miłej serdecznej atmosferze.

14 lutego - rozpoczęliśmy Wielki Post. Kazania pasyjne w czasie Drogi Krzyżowej głosił wikariusz parafii św. Marii Magdaleny z Chorzowa Starego ks. Radosława Adamiak.

11 – 14 marca – odbyły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. Tadeusz Michałek, sercanin. Oprócz nauk ogólnych, swoje nauki stanowe mieli kobiety i mężczyźni, odbyły się również nauki dla młodzieży, a także nabożeństwo dla chorych i osób starszych, a później odbyło się spotkanie w salce na probostwie. W tym samym czasie odbyły się również rekolekcje szkolne dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Chorzowie. W czasie rekolekcji dzieci uczestniczyły w specjalnie zorganizowanym programie rekolekcyjnym przygotowanym przez panią katechetkę Ewę Zastawną, którym w tym roku przyświecało hasło: „Kościół to nie tylko dom z kamienia i złota, ale Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota”. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach oraz wykonały wiele ciekawych prac artystycznych (rysunki, wiersze oraz bardzo piękne makiety chorzowskich kościołów, które można było podziwiać w Szkole Podstawowej). Najlepsze klasy zdobyły puchar rekolekcyjny.

28 marca - w plenerach chorzowskiego Skansenu odbyła się tradycyjna Droga Krzyżowa. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowała młodzież, natomiast poszczególne grupy parafialne je przedstawiły: młodzież oazowa, ministranci, Dzieci Marii, Legion Marii, grupa „Oazy+”. W czasie Drogi Krzyżowej młodzież parafialna w oparciu o objawienia bł. Anny Katarzyny Emmerich przygotowała scenki do poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej. W Drodze Krzyżowej, która na trwałe wpisuje się w przygotowanie przeżycia Triduum Paschalnego, uczestniczyło bardzo wielu dorosłych parafian.

29 marca – 1 kwietnia - przeżywaliśmy Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek uroczystej Mszy św. Wieczerzy Pańskiej przewodniczył ks. Eugeniusz Błaszczyk. Liturgii Wielkopiątkowej przewodniczył ks. Andrzej Rudolf. Głównym celebransem Mszy św. Wigilii Paschalnej był ks. Prob. Eugeniusz Błaszczyk. W tym roku Procesja Rezurekcyjna odbyła się na zakończenie liturgii Wigilii Paschalnej.

KANCELARIA CZYNNA:

Poniedziałek:
16:00 - 17:00

Piątek:
8:00 - 9:00
16:00 - 17:00
Gazetka
Biblia
Liturgia na dziś