MSZE ŚWIĘTE


W niedzielę:
8:00, 10:00, 12:00, 15:00 /skansen/ V-X, 17.00

W tygodniu:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek:
7:00, 18:00
czwartek:
16:30, 18:00
sobota:
18:00
więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie

W niedzielę o godz. 9.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez Dzieci Maryi, o godz. 16.30 nabożeństwo popołudniowe.

Przed każdą poranną Mszą św. o godz. 6.30 jest odmawiany różaniec św. w intencjach Kościoła i świata.

We wtorek o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

W czwartek o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone Koronką do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę o godz. 17.30 różaniec św. prowadzony przez parafian oraz okazja do spowiedzi św..

W niedzielę (1.12) przypada I Niedziela Adwentu. Niedziela ta jest przeżywana jako niedziela trzeźwości, parafialna księga trzeźwości będzie wystawiona przy ołtarzu św. Barbary, zachęcamy do podejmowania czynów trzeźwościowych i abstynenckich. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka na dożywianie dzieci ze szkoły.

W adwencie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Msze św. roratnie. Roraty będą codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 zaś w czwartek o godz. 16.30. Małe dzieci zapraszamy lampionami.

We wtorek (3.12) obchodzimy wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

W środę (4.12) obchodzimy wspomnienie św. Barbary, patronki górników i Archidiecezji. O godz. 8.30 odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji górników, emerytów i rencistów górniczych oraz ich rodzin. Serdecznie zapraszamy!

W I czwartek (5.12) godz. 7.00 Msza św. w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bożej, po Mszy św. nabożeństwo. O godz. 16.30 Msza św. będzie odprawiona w intencji ministrantów, lektorów oraz ich rodzin z okazji ich święta patronalnego.

W I piątek (6.12) przypada wspomnienie dow. Św. Mikołaja, bpa. O godz. 7.00 Msza św. w intencji czcicieli NSPJ, po Mszy św. nabożeństwo, O godz. 19.00 Msza św. dla młodzieży, na którą w sposób szczególny zapraszamy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na cele charytatywne.

W I sobotę (7.12) przypada obchodzimy wspomnienie św. Ambrożego. O godz. 7.00 Msza św. w intencji czcicieli Niepokalanego Serca NMP oraz parafian. O godz. 6.30 różaniec I-sobotni, po Mszy nabożeństwo.

W niedzielę (8.12) obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na przeprowadzone w tym roku remonty naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Od 16.00 do 17.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament w ramach godziny Łaski. O godz. 8.00 Msza św. za zmarłych i poległych górników. O godz. 17.00 odbędzie się msza św. w intencji Dzieci Maryi, animatorów, opiekunów oraz ich rodzin z okazji ich święta patronalnego.

W piątek (13.12) obchodzimy wspomnienie św. Łucji. W tym dniu czcimy Matkę Boską Fatimską o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

W sobotę (14.12) przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża. W tym dniu odbędzie się obchód chorych przed świętami Bożego Narodzenia. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W niedzielę (15.12) przypada III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Kolekta będzie przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Po raz kolejny parafia nasza organizuje akcję „świąteczna paczka”, która polega na zrobieniu paczki dla dzieci z rodzin najuboższych z okazji świąt Bożego Narodzenia. W przedsionku naszego kościoła znajduje się „drzewko dobroci”, na którym są umieszczone serduszka w dwóch kolorach, dziewczynki mają czerwone, chłopcy niebieskie, w których będzie informacja o dziecku, które potrzebuje naszego „serca”. Ta informacja zawiera wiek dziecka oraz podstawowe wymiary dziecka. W tym roku pojawi się trzecia grupa serduszek białych - związanych z pomocą dla konkretnych będących w trudnej sytuacji materialnej. Każde z tych serduszek koloru białego będzie otwarte i będzie zawierało informację o konkretnej formie pomocy. Mamy nadzieję, że ta piękna akcja jak zawsze spotka się z szerokim zainteresowaniem naszych parafian. Więcej informacji znajduje się we „Wawrzynie”.

W przedsionku kościoła można zakupić opłatki i świece Caritas na stół wigilijny małe świece w cenie 5 zł., duże 12 zł.. Zakup świecy wspomaga wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

Parafia Ewangelicka w Chorzowie zaprasza na kiermasz adwentowy, który odbędzie się w 1. niedzielę Adwentu 1 grudnia 2019 r. w ogrodzie przy kościele im. ks. Marcina Lutra przy ul. Powstańców 13w godzinach od 10.00 do 15.00. Na stoiskach będzie można kupić m. in. karty świąteczne, wypieki, rękodzieło. Będzie również punkt małej gastronomi. W kościele odbędą się koncerty, a zagra również Miejska Orkiestra Dęta.

Stały konfesjonał u św. Jadwigi od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00 – 12.00 i 15.30 – 18.00.

W grudniu i styczniu jest wiele wolnych intencji mszalnych. Zamówione Msze św. są wyrazem naszej wiary oraz miłości bliźniego. Wykaz wolnych intencji znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablotce.

Gazetka
Biblia
Liturgia na dziś
/