MSZE ŚWIĘTE
W niedzielę:
8:00, 10:00, 12:00, 17:00
15:00 /skansen/

W tygodniu:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek
7:00, 18:00

W czwartek:
16:30 - szkolna; 18:00

W sobotę:
18:00
więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie

W niedzielę o godz. 9.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez Dzieci Maryi, o godz. 16.30 nabożeństwo popołudniowe.

Przed każdą poranną Mszą św. o godz. 6.30 jest odmawiany różaniec św. w intencjach Kościoła i świata.

W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedzielę i święta o godz. 16.30, w tygodniu o godz. 17.30.

Można nabyć ciekawy film o naszej parafii „Kościółek św. Wawrzyńca 1599 – 2018”. Film jubileuszowy z okazji 50-lecia parafii św. Wawrzyńca w Chorzowie autorstwa naszych parafian Marcina Olszewskiego i Jerzego Mańdoka ukazujący historię i współczesność naszej parafii. Cena 15 zł..

W niedzielę (19.05) obchodzimy V Niedzielę Wielkanocną. Kolekta w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. O godz. 10.00 odbędzie się Msza św. w intencji dzieci kl. IV, którzy obchodzą 1 rocznicę I Komunii św.. Dziś rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc , pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie.

We wtorek (21.05) przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz..

W środę (22.05) obchodzimy wspomnienie dow. Św. Rity z Cascii, zak.

W czwartek (23.05) o godz. 18.40 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W piątek (24.05) przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o katolikach mieszkających w tym kraju.

W niedzielę (26.05) przypada VI Niedziela WIelkanocna. W tym dniu obchodzimy Dzień Matki, o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich matek. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Tego dnia odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl.. Z naszej parafii o godz. 6.00 wyruszy piesza pielgrzymka do Piekar Śl., na którą wszystkich parafian, a zwłaszcza mężczyzn zapraszamy.

W poniedziałęk, wtorek i w środę przypadają Dni Krzyżowe. Są to dni modlitw o Boże błogosławieństwo dla każdej pracy ludzkiej, a także o urodzaje. Po Mszach św. o godz. 7.00 modlitwy te odbędą się przy krzyżu misyjnym.

W środę (29.05) przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz..

W czwartek (30.05) obchodzimy wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz..

W piątek (31.05) przypada święto Nawiedzenia NMP, w tym dniu rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Św., którą będziemy odmawiali po porannych Mszach św..

W I sobotę (1.06) wspominamy św. Justyna, o godz. 7.00 odbędzie się Msza św. w intencji czcicieli Niepokalanego Serca NMP oraz parafian, po Mszy św. nabożeństwo.

W niedzielę (2.06) przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji, a przed kościołem zbiórka na dożywianie dzieci ze Szkoły. W tym dniu odbywa się Archidiecezjalna Pielgrzymka do Piekar Śl..

W dn. 10-14 czerwca odbędą się rekolekcje Apostolstwa Chorych w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Kokoszycach, które poprowadzi ks. Jerzy Lisczyk. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach osoby chore, starsze wiekiem, niepełnosprawne oraz pragnące zapoznać się z duchowością Apostolstwa Chorych. Istnieje możliwość zorganizowanego przejazdu autokarem do Kokoszyc. Zapisy na rekolekcje i na autokar do Kokoszyc, w sekretariacie Apostolstwa Chorych pod numerem telefonu: 32 251 21 52.

Można zakupić książkę autorstwa ks. dra Dawida Ledwonia rezydenta w naszej parafii z serii biblijnej „Biblia Impulsy – Apokalipsa św. Jana” . Książka ta jest bardzo dobrym przewodnikiem po jednej z najtrudniejszych ksiąg Pisma św. jakim jest Apokalipsa św. Jana. Cena pozycji to 29,90 zł..

Stały konfesjonał u św. Jadwigi od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00 – 12.00 i 15.30 – 17.30. W oktawie wielkanocnej stały konfesjonał będzie nieczynny.

W czerwcu i lipcu jest wiele wolnych intencji mszalnych. Zamówione Msze św. są wyrazem naszej wiary oraz miłości bliźniego. Wykaz wolnych intencji znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablotce.

Gazetka
Biblia
Liturgia na dziś
/