MSZE ŚWIĘTE
ferie zimowe


W niedzielę:
8:00, 10:00, 12:00, 17.00

W tygodniu:
poniedziałek, środa, piątek:
7:00

wtorek, czwartek, sobota:
18:00
więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie

W niedzielę o godz. 9.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez Dzieci Maryi, o godz. 16.30 nabożeństwo popołudniowe.

We wtorek o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 16.30 Msza św. szkolna, o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę o godz. 17.30 różaniec św. prowadzony przez parafian oraz okazja do spowiedzi św..

Codziennie o godz. 6.30 przed poranną Mszą św. jest odmawiany różaniec św. prowadzony przez Legion Maryi i Żywy Różaniec.

W niedzielę (26.01) przypada III Niedziela Zwykła. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

We wtorek (28.01) obchodzimy wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

W piątek (31.01) obchodzimy wspomnienie św. Jana Bosko. O godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji Oazy+, po Mszy św. s potkanie w salce.

W I sobotę (1.02) o godz. 7.00 odbędzie się Msza św. w intencji czcicieli Niepokalanego Serca NMP oraz parafian, po Mszy św. nabożeństwo.

W niedzielę (2.02) przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Tradycyjnie zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Podczas Mszy św. będą poświęcone gromnice. O godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo pożegnania ze stajenką i kolędami, w czasie którego wystąpi nasza parafialna schola. Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie udzielane błogosławieństwo św. Błażeja. Święto to jest obchodzone jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, kolekta będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne, a przed kościołem zbiórka na dożywianie dzieci ze Szkoły.

W poniedziałek (3.02) przypada wspomnienie dow. św. Błażeja. Po Mszach św. będziemy udzielali błogosławieństwa św. Błażeja chroniącego od chorób gardła. O godz. 18.40 odbędzie się spotkanie rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii św..

We wtorek (4.02) o godz. 18.40 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W środę (5.02) przypada wspomnienie św. Agaty. W tym dniu podczas Mszy św. poświęcimy chleb i wodę św. Agaty mającą chronić od pożarów i innych niebezpieczeństw.

W I czwartek (6.02) obchodzimy wspomnienie św. Pawła Miki i Tow. O godz. 7.00 Msza św. w intencji kapłanów, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby Bożej.

W I piątek (7.02) po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo NSPJ. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby charytatywne.

W sobotę (8.02) odbędzie się obchód chorych z posługą sakramentalną, chorych prosimy zgłosić w kancelarii lub zakrystii.

W niedzielę (9.02) przypada V Niedziela Zwykła. Kolekta będzie przeznaczona na planowane w tym roku remonty naszego kościoła.

Informujemy, że w tym roku bierzmowanie które przyjmą uczniowie kl. VIII odbędzie się 5 czerwca br., a sakramentu tego udzieli ks. bp Adam Wodarczyk, biskup pomocniczy naszej archidiecezji.

Parafia św. Jadwigi tradycyjnie zaprasza wszystkich chętnych na bal karnawałowy który odbędzie się w sobotę 15.02 od godz. 19.00 w Domu Parafialnym przy ul. Chrobrego. Zapewniamy wodzireja, dobre jedzenie oraz zabawę do białego rana. Koszt od osoby 75 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Stały konfesjonał u św. Jadwigi do końca stycznia będzie tylko czynny od 10.00 do 12.00, nie będzie spowiedzi w godzinach popołudniowych. Od lutego będzie można również skorzystać ze spowiedzi w godzinach popołudniowych od 15.30.

W lutym i marcu jest wiele wolnych intencji mszalnych. Zamówione Msze św. są wyrazem naszej wiary oraz miłości bliźniego. Wykaz wolnych intencji znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablotce.

Gazetka
Biblia
Liturgia na dziś
/