MSZE ŚWIĘTE
wakacje letnie

W niedzielę:
8:00, 10:00, 12:00, 15:00 /skansen/

W tygodniu:
poniedziałek, środa, piątek:
7:00

wtorek, czwartek, sobota:
18:00
więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie

W niedzielę o godz. 9.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez Dzieci Maryi, o godz. 16.30 nabożeństwo popołudniowe.

Przed każdą poranną Mszą św. o godz. 6.30 jest odmawiany różaniec św. w intencjach Kościoła i świata.

We wtorek o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

W czwartek o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone Koronką do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę o godz. 17.30 różaniec św. prowadzony przez parafian oraz okazja do spowiedzi św..

W lipcu i sierpniu w naszej parafii obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw: w niedziele Msze św. są o godz.: 8.00; 10.00; 12.00 i 15.00/w skansenie/. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i nabożeństwa popołudniowego. W tygodniu: w poniedziałek, środę i w piątek Msza św. jest o godz. 7.00 zaś we wtorek, czwartek i w sobotę o godz. 18.00.

W niedzielę (15.07) przypada XV Niedziela Zwykła. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

W poniedziałek (16.07) przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel.

W III piątek (20.07) czcimy Miłosierdzie Boże, po Mszy św. o godz. 7.00 odbędzie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W niedzielę (22.07) obchodzimy XVI Niedzielę Zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W tym dniu rozpoczyna się XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa", dlatego po każdej Mszy św. będzie można poświęcić samochody i motocykle.

W poniedziałek (23.07) obchodzimy święto św. Brygidy, zak., patronki Europy.

We wtorek (24.07) przypada wspomnienie św. Kingi, dz..

W środę (25.07) przypada święto św. Jakuba Ap..

W czwartek (26.07) wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP.

W niedzielę (29.07) obchodzimy XVII Niedzielę Zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

W związku z przypadającym w tym roku Jubileuszem 50 –lecia istnienia parafii św. Wawrzyńca ogłaszamy zbiórkę zdjęć i pamiątek związanych z historią naszego kościoła. Celem zbiórki jest stworzenie wystawy fotograficznej upamiętniającej historię naszego kościoła .Wszyscy, którzy posiadają jakiekolwiek materiały (fotografie, pamiątki, wycinki prasowe wspomnienia, itd.) zapraszani są do kontaktu oraz do dalszego przekazywania informacji o zbiórce.

Z okazji Jubileuszu naszej parafii organizowany jest konkurs dla wszystkich chętnych dzieci szkolnych i dorosłych „KOŚCIÓŁ NA WZGÓRZU REDENA”. W pracy można przedstawić kościół jako dom Boży, jako wspólnota, jako moja parafia. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (rysunek, malarstwo, wyklejanka, wydzieranka, wycinanka, mozaika, grafika, itp.) na papierze. Prace do konkursu można składać do końca lipca 2018 roku.

Stały konfesjonał u św. Jadwigi przez całe wakacje od 25 czerwca do końca sierpnia tylko w godz. od 15.30 do 18.00.

Siostry Karmelitanki Bose serdecznie zapraszają na Nowennę przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej) w dniach 7-15 lipca br. o godz. 18:00, kaplica przy ul. Kilińskiego 15 a, Katowice (przy kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła). Nowennę w tym roku poprowadzi o. Paweł Hańczak Karmelita Bosy z Krakowa. W Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel 16 lipca br. zostaną odprawione dwie Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.

We wrześniu i w październiku jest wiele wolnych intencji mszalnych. Zamówione Msze św. są wyrazem naszej wiary oraz miłości bliźniego. Wykaz wolnych intencji znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablotce.

Gazetka
Biblia
Liturgia na dziś