MSZE ŚWIĘTE
W niedzielę:
8:00, 10:00, 12:00, 17:00


W tygodniu:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek
7:00, 18:00

W czwartek:
16:30 - szkolna; 18:00

W sobotę:
18:00
więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie

W niedzielę o godz. 9.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez Dzieci Maryi, o godz. 16.30 nabożeństwo popołudniowe.

Przed każdą poranną Mszą św. o godz. 6.30 jest odmawiany różaniec św. w intencjach Kościoła i świata.

W sobotę o godz. 17.30 różaniec św. prowadzony przez parafian oraz okazja do spowiedzi św..

Można nabyć ciekawy film o naszej parafii „Kościółek św. Wawrzyńca 1599 – 2018”. Film jubileuszowy z okazji 50-lecia parafii św. Wawrzyńca w Chorzowie autorstwa naszych parafian Marcina Olszewskiego i Jerzego Mańdoka ukazujący historię i współczesność naszej parafii. Cena 15 zł..

W okresie kolędowym (do 16 stycznia) od poniedziałku do piątku z powodu kolędy nie będzie Mszy św. wieczornych o godz. 18.00 oraz Mszy św. szkolnej, nie będzie także wieczornych nabożeństw. Również kancelaria parafialna w godzinach popołudniowych będzie nieczynna.

W niedzielę (13.01) przypada święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią chrztu chrześcijańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. O godz. 16.00 koncert kolęd rodzin kolędujących połączony z nabożeństwem fatimskim.

W czwartek (17.01) przypada wspomnienie św. Antoniego, opata. O godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji Parafialnej Rady Duszpasterskiej, a później spotkanie opłatkowe Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W piątek (18.01) czcimy Boże Miłosierdzie, po Mszy o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.00 Msza św. w intencji Oazy+, po Mszy św. spotkanie w salce. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W sobotę (19.01) wspominamy św. Józefa Sebastiana Pelczara. W tym dniu odbędzie się kolęda dodatkowa na indywidualne zgłoszenia, dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie. Zgłoszenia chętnych chcących przyjąć księdza w tym dniu przyjmujemy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

W niedzielę (20.01) obchodzimy II Niedzielę Zwykłą Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na remonty naszego kościoła. O godz. 16.30 zapraszamy na wspólne kolędowanie z Dziećmi Maryi.

W poniedziałek (21.01) przypada wspomnienie św. Agnieszki, dz.. Od poniedziałki wracamy w ciągu tygodnia do tradycyjnego porządku nabożeństw.

W czwartek (24.01) przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego.

W piątek (25.01) obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W sobotę (26.01) przypada wspomnienie św. bpów Tymoteusza i Tytusa. Tego dnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju młodzież naszej Archidiecezji będzie przeżywać Światowe Dni Młodzieży z ojcem świętym Franciszkiem w ramach „Panamy na Śląsku”.

W niedzielę (27.01) przypada III Niedziela Zwykła, kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W tym dniu odbędzie się peregrynacja relikwii św. Floriana, na każdej Mszy św. będzie można oddać cześć relikwiom Patrona naszego Miasta, a o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo ku Jego czci.

Parafia św. Jadwigi śl. zaprasza na Parafialny Bal Karnawałowy który odbędzie się w sobotę 02.02 w Sali Domu Parafialnego przy ul. Chrobrego 17. Początek o godz. 19.00. Koszt 70 zł od osoby. Zapisy w kancelarii parafialnej.”

Serdecznie zapraszamy do udziału w samolotowo-autokarowej Parafialnej Pielgrzymce Śladami św. Pawła do Grecji która jest planowana w dniach od 2 do 11 lipca 2019 r. W programie ATENY – AKROPOL – AGORA – AREOPAG – MORZE JOŃSKIE – MORZE EGEJSKIE – KANAŁ KORYNCKI – MYKENY – NAFPLIO – KALAMBAKI – TERMOPILE – METEORY – TESALONIKI – DELFY. Przewidziany jest także czas na dwudniowe plażowanie w Nea Kios. Koszt wraz z opłatą na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny to 3653 PLN oraz 150 EUR. Wszelkie informacje i szczegóły pielgrzymki dostępne są pod tym linkiem oraz w gablotkach. Zaliczka przy zapisie na pielgrzymkę wynosi 300 zł od osoby. Są już pierwsi chętni. Zgłoszenia przyjmuje ks. Dawid Ledwoń.

Stały konfesjonał u św. Jadwigi od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00 – 12.00 i 15.30 – 17.30. W okresie kolędowym do końca stycznia stały konfesjonał będzie czynny tylko w godzinach dopołudniowych od 10.00 do 12.00. Tradycyjnie już nie będzie stałego konfesjonału w okresie Bożego Narodzenia do 6 stycznia.

W styczniu i lutym jest wiele wolnych intencji mszalnych. Zamówione Msze św. są wyrazem naszej wiary oraz miłości bliźniego. Wykaz wolnych intencji znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablotce.

Katowicka Kuria Archidiecezjalna zaprasza wiernych do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes, która odbędzie się 5 -13 maja 2019 r..

Parafia Ewangelicka w Chorzowie zaprasza na Koncert Kolęd w niedzielę 13.01 na godz. 16.00 do kościoła im. ks. M. Lutra przy ul. Powstańców 13.

Gazetka
Biblia
Liturgia na dziś