MSZE ŚWIĘTE
W niedzielę:
8:00, 10:00, 12:00, 17:00

W tygodniu:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek
7:00, 18:00

W czwartek:
16:30 - szkolna; 18:00

W sobotę:
18:00
więcej...

Ogłoszenia duszpasterskie

W niedzielę o godz. 9.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez Dzieci Maryi, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe.

Przed każdą poranną Mszą św. o godz. 6.30 jest odmawiany różaniec św. w intencjach Kościoła i świata.

We wtorek o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

W czwartek o godz. 16.30 Msza szkolna.

W sobotę o godz. 17.30 okazja do spowiedzi św..

W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedzielę i święta o godz. 16.30, w tygodniu o godz. 17.30.

W niedzielę (20.05) obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kolekta w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. O godz. 12.00 odbędzie się Msza św. w intencji dzieci kl. III, którzy obchodzą I rocznicę I Komunii św..

W poniedziałek (21.05) obchodzimy święto NMP Matki Kościoła.

W czwartek (24.05) przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W sobotę (26.05) obchodzimy wspomnienie św. Filipa Nereusza.

W niedzielę (27.05) przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W tym dniu kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Tego dnia odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl.. Z naszej parafii o godz. 6.00 wyruszy piesza pielgrzymka do Piekar Śl., na którą wszystkich parafian, a zwłaszcza mężczyzn zapraszamy.

We wtorek (29.05) przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

W środę (30.05) obchodzimy wspomnienie św. Jana Sarkandra, Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiana z uroczystości Bożego Ciała.

W czwartek (31.05) przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą odprawione o godz. 8.00; 10.00; 12.00 – na zakończenie procesji Bożego Ciała i godz.. 17.00.
Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja teoforyczna do czterech ołtarzy. Tegoroczna procesja przejdzie następującą trasą: ul. Lwowską, Kościuszki, Poniatowskiego i Konopnickiej. Ołtarze będą stały: I – przy Szkole Podstawowej nr 29; II – na skrzyżowaniu Kościuszki i Poniatowskiego; III – na skrzyżowaniu Poniatowskiego i Konopnickiej; IV – na skrzyżowaniu Roosevelta i Konopnickiej. Prosimy o liczny udział we Mszy św. i procesji Bożego Ciała.
Dzieci komunijne w strojach liturgicznych i dzieci przedszkolne zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami do dzwonienia.
Prosimy o pomoc przy stawianiu ołtarzy oraz o ofiary na kwiaty do ołtarzy, które można składać do skarbonki przy konfesjonale. Prosimy również o udekorowanie okien na trasie Bożego Ciała.

Od piątku przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwa czerwcowe z procesją teoforyczną dokoła naszego kościoła. Szczególnie zapraszamy dzieci komunijne w strojach liturgicznych. Dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia.

W I piątek (1.06) przypada wspomnienie św. Justyna, o godz. 7.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji czcicieli NSPJ oraz parafian, po Mszy św. nabożeństwo. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby charytatywne.

W I sobotę (2.06) o godz. 7.00 odbędzie się Msza św. w intencji czcicieli Niepokalanego Serca NMP oraz parafian, po Mszy św. nabożeństwo.

W niedzielę (3.06) przypada IX Niedziela Zwykła, kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a przed kościołem zbiórka na dożywianie dzieci ze Szkoły. W tym dniu będziemy gościli w naszej parafii ks. Emanuela Pietrygę, proboszcza z parafii św. Jadwigi, który wygłosi Słowo Boże, będzie można również zakupić książkę z kazaniami ks. Pietrygi.

Parafia Ewangelicka w Chorzowie zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat na półkolonie, które odbędą się w dniach od 2 do 6 lipca w Chorzowie przy ul. Dąbrowskiego 22. Koszt 100 zł. Zapisy trwają do 10 czerwca. Liczba miejsc ograniczona.

W związku z przypadającym w tym roku Jubileuszem 50 –lecia istnienia parafii św. Wawrzyńca ogłaszamy zbiórkę zdjęć i pamiątek związanych z historią naszego kościoła. Celem zbiórki jest stworzenie wystawy fotograficznej upamiętniającej historię naszego kościoła .Wszyscy, którzy posiadają jakiekolwiek materiały (fotografie, pamiątki, wycinki prasowe wspomnienia, itd.) zapraszani są do kontaktu oraz do dalszego przekazywania informacji o zbiórce.

Z okazji Jubileuszu naszej parafii organizowany jest konkurs dla wszystkich chętnych dzieci szkolnych i dorosłych „KOŚCIÓŁ NA WZGÓRZU REDENA”. W pracy można przedstawić kościół jako dom Boży, jako wspólnota, jako moja parafia. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (rysunek, malarstwo, wyklejanka, wydzieranka, wycinanka, mozaika, grafika, itp.) na papierze. Prace do konkursu można składać do końca lipca 2018 roku.

Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa zaprasza na spotkanie z mieszkańcami naszego rejonu w środę 23 maja o godz. 17.00 do Chorzowskiego Centrum Kultury.

Dyrekcja i nauczyciele III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Chorzowie zapraszają na uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia szkoły. Obchody zaplanowane są sobotę 9 czerwca 2018 roku. Rozpoczną się mszą świętą w Parafii Wniebowzięcia NMP w Chorzowie Batorym, o godz. 9.30, po której zaplanowana jest dalsza część w MDK „Batory” i na terenie szkoły. Absolwentów prosimy o rejestrację na stronie szkoły lub kontakt telefoniczny z sekretariatem liceum.

Stały konfesjonał u św. Jadwigi od 10.00 do 12.00 i od 15.30 do 18.00.

W czerwcu i lipcu jest wiele wolnych intencji mszalnych. Zamówione Msze św. są wyrazem naszej wiary oraz miłości bliźniego. Wykaz wolnych intencji znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablotce.

Gazetka
Biblia
Liturgia na dziś