Ogłoszenia

W niedzielę o godz. 9.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 Gorzkie Żale.

Codziennie o godz. 6.30 przed poranną Mszą św. różaniec św. prowadzony przez Legion Maryi i Żywy Różaniec.

We wtorek o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 17.00 Msza św. szkolna, po Mszy św. Droga Krzyżowa dla dzieci oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa z kazaniem pasyjnym, które wygłosi akolita Morawski Bartłomiej, odbywający staż duszpasterski w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Rozalii w Chorzowie Maciejkowicach. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po Drodze Krzyżowej o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W sobotę o godz. 17.30  różaniec św. prowadzony przez wiernych oraz okazja do spowiedzi św.

W niedzielę (11.02) przypada VI Niedziela Zwykła. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła, na planowaną w tym roku konserwację polichromii. W tym dniu obchodzony jest w Kościele Światowy Dzień Chorego. Naszych chorych polecamy modlitwom i opiece, Msza św. dla chorych w ramach „Dnia Chorego” będzie odprawiona w czasie rekolekcji parafialnych. Dziś również rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy się w I Niedzielę Wielkiego Postu, która  jest obchodzona jako Niedziela Trzeźwości, zachęcamy do podejmowania czynów trzeźwościowych i abstynenckich.

We wtorek (13.02) czcimy Matkę Boską Fatimską, o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.  O godz. 18.40 odbędzie się spotkanie rodziców kl. III, których dzieci w naszej parafii przygotowują się do I Komunii św.

W środę (14.02) przypada środa popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze św. będą odprawione o godz.: 7.00; 16.30 i 18.00. Podczas wszystkich Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem, który jest znakiem naszego nawrócenia. W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. ilościowy i jakościowy. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby parafialne.

Na rozpoczęcie Wielkiego Postu odprawimy nabożeństwo czterdziestogodzinne, które ma charakter błagalny i wynagradzający. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie wg następującego porządku:
– czwartek – 15.00 – 17.00
– piątek – 7.30 – 8.30; 15.00 – 17.00
– sobota – 17.00 – 18.00
Niech każdy parafianin znajdzie czas, aby przez prywatną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem rozpocząć Wielki Post – czas modlitwy, refleksji i pokuty.

W czwartek (15.02) o godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci oraz Droga Krzyżowa dla dzieci.

W piątek (16.02) czcimy Boże Miłosierdzie, po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.00 Droga Krzyżowa z kazaniem pasyjnym, które wygłosi akolita Morawski Bartłomiej, odbywający staż duszpasterski w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Rozalii w Chorzowie Maciejkowicach. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po Drodze Krzyżowej o godz. 18.00 Msza św. wieczorna. To dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których grzechy duchowieństwa głęboko ranią.

W niedzielę (18.02) przypada I Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 16.30 zapraszamy na Gorzkie Żale. Kolekta w tym dniu jest jałmużną postną.

W czwartek (22.02) przypada święto Katedry św. Piotra, o godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci oraz Droga Krzyżowa dla dzieci.

W niedzielę (25.02) przypada II Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 16.30 zapraszamy na Gorzkie Żale. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby parafialne.

Stały konfesjonał w kościele św. Jadwigi w Chorzowie czynny od 10.00 do 12.00 oraz od 15.30 do 18.00.

W lutym i w marcu jest wiele wolnych intencji mszalnych. Wykaz wolnych intencji znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablotkach. Zamówione Msze św. są wyrazem wiary oraz miłości bliźniego.

Msza św. w języku angielskim sprawowana jest w każdą niedzielę o godz. 14:30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP (Kościół Mariacki) w Katowicach – pl. bł. ks. E. Szramka 1.

Po raz pierwszy będą w naszej diecezji w Katowicach wielkopostne kościoły stacyjne. Liturgia stacyjna nawiązuje do pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy papież odwiedzał w Rzymie poszczególne kościoły i celebrował tam Msze św. Każdego dnia Wielkiego Postu (z wyłączeniem niedziel i Wielkiego Tygodnia) pielgrzymi odwiedzający kościoły stacyjne będą mogli zbierać pieczątki do specjalnie przygotowanych paszportów. Paszporty będą w kościołach stacyjnych. Z nadesłanych paszportów będzie rozlosowana nagroda: pielgrzymka dla 2 osób do Włoch ze zwiedzaniem Rzymu. Szczegóły na plakacie w gablotkach.

W sobotę 17 lutego 2024 r. w bazylice Imienia NMP i św. Bartłomieja Apostoła w Piekarach Śląskich pod przewodnictwem abp Adriana Galbasa   zostanie odprawiona Msza święta o godz. 10.00, następnie Droga Krzyżowa z uroczystym poświeceniem kaplicy Świętych Schodów „Gradusy” na kalwarii piekarskiej. Kaplica jest po generalnym remoncie.

We wszystkie soboty Wielkiego Postu odbędzie się Droga Krzyżowa na Kalwarię piekarską. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 10.00 w bazylice Imienia NMP i św. Bartłomieja Ap. w Piekarach Śląskich, następnie z Rajskiego Placu (obok bazyliki piekarskiej).

Przez najbliższy rok do 18.10.2024 kościół św. Jadwigi Śl. w Chorzowie jest kościołem jubileuszowym (mija w przyszłym roku 150 lat od jego konsekracji). Codziennie można zyskiwać odpust zupełny przez nawiedzenie tej świątyni i spełnienie zwykłych warunków (spowiedź św., Komunia św. w tym dniu, wyznanie wiary, Ojcze nasz i dowolna modlitwa za Ojca Św.). Odpust można ofiarować za żywych lub zmarłych. Przypominamy, że w tym kościele jest stały konfesjonał (od poniedziałku do piątku od 10.00-12.00 i od 15.30-18.00) oraz całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu (co tydzień z piątku na sobotę także całonocna).