Ogłoszenia

W niedzielę o godz. 9.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16.30 nabożeństwo popołudniowe.

Codziennie o godz. 6.30 przed poranną Mszą św. różaniec św. prowadzony przez Legion Maryi i Żywy Różaniec.

We wtorek o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę o godz. 17.30 okazja do spowiedzi św. oraz różaniec św. prowadzony przez wiernych.

W niedzielę (4.06) przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Tego dnia kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.

W poniedziałek (5.06) przypada wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz..

W środę (7.06) przypada wspomnienie bł. o Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. o. Michała Tomaszka, Męczenników z Peru, których relikwie są w naszym kościele. Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiana z uroczystości Bożego Ciała.

W czwartek (8.06) przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą odprawione o godz. 8.00; 10.00; 12.00 – na zakończenie procesji Bożego Ciała i godz.. 17.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja teoforyczna do czterech ołtarzy. Tegoroczna procesja przejdzie następującą trasą: ul. Lwowską, Poniatowskiego Konopnickiej.

Ołtarze będą stały:
I – na skrzyżowaniu Lwowskiej i Poniatowskiego;
II – na skrzyżowaniu Poniatowskiego i Konopnickiej;
III – na skrzyżowaniu Roosevelta i Konopnickiej,
IV – przy kościele św. Wawrzyńca.

Dzieci komunijne w strojach liturgicznych i dzieci przedszkolne zapraszamy do sypania  kwiatów, chłopców z dzwoneczkami do dzwonienia. Prosimy o pomoc przy stawianiu ołtarzy oraz o ofiary na kwiaty do ołtarzy, które można składać do skarbonki przy konfesjonale. Prosimy również o udekorowanie okien na trasie Bożego Ciała.

Od piątku przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwa czerwcowe z procesja teoforyczną dokoła naszego kościoła; szczególnie zapraszamy dzieci komunijne w strojach liturgicznych: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Przez cała oktawę będzie odprawiana Msza św. wieczorna.

W sobotę (10.06) w godzinach porannych odbędzie się obchód chorych z posługą sakramentalną, chorych prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W niedzielę (11.06) obchodzimy X Niedzielę Zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na planowaną w tym roku konserwację żyrandola i kinkietów

W poniedziałek (12.06) przypada wspomnienie błogosławionych męczenników ks. Józefa Czempiela proboszcza z Chorzowa Batorego, ks. Emila Szramka.

We wtorek (13.06) przypada wspomnienie św. Antoniego. Tego dnia czcimy również Matkę Boską Fatimską, o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo do Matki Boskiej Fatimskiej, o godz. 18.00 Msza św. w intencji czcicieli.

W środę (14.06) przypada wspomnienie bł. Michała Kozala bpa i męcz.

W piątek (16.06) obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00 i 18.00. w Tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę (17.06) przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

W niedzielę (18.06) obchodzimy XI Niedzielę Zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Zapraszamy na 47 Chorzowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dn. 26-30 sierpnia. Tradycyjnie idziemy pieszo 3 dni z noclegami w Świerklańcu i Woźnikach. Po dwóch dniach w Częstochowie, gdzie przeżywamy „Dzień Chorzowski” (z mieszkańcami i duszpasterzami naszego miasta) oraz organizujemy całonocne czuwanie w kaplicy cudownego obrazu; wracamy autokarem do Piekar i pieszo do Chorzowa. Koszty pielgrzymki w tym noclegu, transportu bagażu i autokaru wynoszą 140 zł. Istnieje również możliwość dojazdu autokarem na tzw. „Dzień Chorzowski” oraz ewentualne dołączenie się do nocnego czuwania. Zapisy w kancelarii parafii św. Jadwigi w Chorzowie.

Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców odbędzie się w dn. 1–2 lipca na Jasnej Górze.

Stały konfesjonał w kościele św. Jadwigi w Chorzowie będzie czynny 10.00 do 12.00 oraz od godz. 15.30 do 18.00.

W czerwcu i lipcu jest wiele wolnych intencji mszalnych. Wykaz wolnych intencji znajduje się na stronie internetowej oraz gablotkach. Zamówione Msze św. są wyrazem naszej wiary oraz miłości bliźniego.

Zapraszamy do udziału w rodzinnym koncercie ewangelizacyjnym „Bądź jak Jezus”, który jak co roku odbędzie się w Mysłowicach-Park Słupna w Uroczystość Bożego Ciała, tj. 8 czerwca. W czasie koncertu przewidziane są również bezpłatne atrakcje dla dzieci i młodzieży.

XVI Pielgrzymka Młodych na Jasną Górę Szlakiem Orlich Gniazd odbędzie się w dn. 28–30 sierpnia. Zapisy i szczegóły o wydarzeniu na FB: https://fb.me/e/10cfIt8VM.