Ogłoszenia

W niedzielę o godz. 9.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo popołudniowe.

Codziennie o godz. 6.30 przed poranną Mszą św. różaniec św. prowadzony przez Legion Maryi i Żywy Różaniec.

W czwartek o godz. 17.00 Msza św. szkolna.

W sobotę o godz. 17.30  różaniec św. prowadzony przez wiernych oraz okazja do spowiedzi św.

W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedzielę i święta o godz. 16.30, w tygodniu o godz. 17.30. (w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00). Przez cały maj będzie odprawiana Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

W niedzielę (19.05.) przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

W poniedziałek (20.05.) obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych.

We wtorek (21.05.) przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.

W czwartek (23.05.) przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W piątek (24.05.) obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

W niedzielę (26.05.) przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Tego dnia kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. O godz. 11.00 nabożeństwo pokutne i okazja do spowiedzi św. dla kandydatów do bierzmowania.
W tym dniu odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl. Pielgrzymów piekarskich polecamy modlitwom wiernych.
Tego dnia będziemy gościli chłopców ze Wspólnoty Cenacolo, którzy zapoznają nas z działalnością tejże Wspólnoty, będzie można zakupić produkty tworzone przez tę Wspólnotę oraz złożyć ofiarę na Ich potrzeby.

W poniedziałek (27.05.) grupa młodzieży z naszej parafii z rąk ks. bpa Marka Szkudło w czasie Mszy św. o godz. 18.00 przyjmie sakrament bierzmowania. W związku z bierzmowaniem nabożeństwo majowe wyjątkowo w tym dniu odbędzie się po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę (29.05.) przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiana z uroczystości Bożego Ciała.

W czwartek (30.05.) przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą odprawione o godz. 8.00; 10.00; 12.00 – na zakończenie procesji Bożego Ciała i godz. 17.00. O godz. 16.30 nabożeństwo majowe. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja teoforyczna do czterech ołtarzy. Tegoroczna procesja przejdzie następującą trasą: ul. Lwowską, Mościckiego, Wybickiego, Redena i Lwowską.
Ołtarze będą stały: I – na skrzyżowaniu Lwowskiej i Mościckiego; II – na ul. Redena; III – na skrzyżowaniu Paderewskiego i Lwowskiej, IV – przy kościele św. Wawrzyńca.
Dzieci komunijne w strojach liturgicznych i dzieci przedszkolne zapraszamy do sypania  kwiatów, chłopców z dzwoneczkami do dzwonienia. Prosimy o pomoc przy stawianiu ołtarzy oraz o ofiary na kwiaty do ołtarzy, które można składać do skarbonki przy konfesjonale. Prosimy również o udekorowanie okien na trasie Bożego Ciała.

Od piątku przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwa czerwcowe z procesja teoforyczną dokoła naszego kościoła; szczególnie zapraszamy dzieci komunijne w strojach liturgicznych: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Przez cała oktawę będzie odprawiana Msza św. wieczorna.

W piątek (31.05.) przypada święto Nawiedzenia NMP oraz ostatnie nabożeństwo majowe.

W I sobotę (1.06.) przypada wspomnienie św. Justyna, męcz. O godz. 7.00 odbędzie się Msza św. w intencji czcicieli Niepokalanego Serca NMP oraz parafian, po Mszy św. nabożeństwo.

W niedzielę (2.06.) obchodzimy IX Niedzielę Zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Stały konfesjonał w kościele św. Jadwigi w Chorzowie czynny od 10.00 do 12.00 oraz od 15.30 do 18.00.

W maju i w czerwcu jest wiele wolnych intencji mszalnych. Wykaz wolnych intencji znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablotkach. Zamówione Msze św. są wyrazem wiary oraz miłości bliźniego.

Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej pod hasłem „Jestem w Kościele” odbędzie się w niedzielę 26 maja. W tym roku Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Wojciech Polak, prymas Polski.
W programie:
8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
8.30 – modlitwa różańcowa;
9.30 – procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Powitanie pielgrzymów. Słowo abp. Adriana Galbasa ASC, metropolity katowickiego;
11.00 – Msza św. pod przewodnictwem i z homilią abp. Wojciecha Polska, prymasa Polski;
13.45 – Godzina ewangelizacyjna prowadzona przez kleryków WŚSD;
15.00 – Nabożeństwo majowe pod przewodnictwem bp. pomocniczego archidiecezji krakowskiej Roberta Chrząszcza;
16.00 – Procesja do bazyliki piekarskiej. Zakończenie pielgrzymki.

W poniedziałek (27.05.) grupa młodzieży z naszej parafii z rąk ks. bpa Marka Szkudło w czasie Mszy św. o godz.. 18.00 przyjmie sakrament bierzmowania.
Plan bezpośredniego przygotowania do przyjęcia tego sakramentu jest następujący:
10.05. (piątek) godz. 17.00 – spotkanie z animatorem i proboszczem
14.05. (wtorek) godz. 18.45 – spotkanie rodziców bierzmowańców
15.05. (środa) godz. 18.40 – I próba kandydatów do bierzmowania
17.05. ( piątek) godz. 18.40 – II próba kandydatów do bierzmowania i spotkanie ze świadkami
26.05. (niedziela) godz. 11.00 – spowiedź św.

XV edycja rodzinnego koncertu ewangelizacyjnego: BĄDŹ JAK JEZUS odbędzie się  30 maja w Boże Ciało w Mysłowicach – Park Słupna. Wśród artystów wystąpią: Hillsong London worship, Arka Noego, Rock and Fire, Katolika fron, Igramy z pokusą. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Wstęp wolny.

Msza św. w języku angielskim sprawowana jest w każdą niedzielę o godz. 14.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP (Kościół Mariacki) w Katowicach – pl. bł. ks. E. Szramka 1.

W Dniu Dziecka 1 czerwca Małe TGD wystąpi w Katowicach w Mieście Ogrodów.

Ogólnopolskie Duszpasterstwo Apostolatu Modlitwy za Kapłanów organizuje:
– Ogólnopolskie Nocne Czuwanie Apostolatu Margaretka na Jasnej Górze (23/24 maja 2024),
– XVIII Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej (8 czerwca 2024).

Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla rodziców po stracie dziecka. Odbędzie się ono 07.06.2024 r. o godz. 15.00 w Archidiecezjalnej Poradni Psychologicznej „Przystań” w Katowicach.

Pielgrzymka dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych do Katedry Chrystusa Króla odbędzie się w niedzielę 9 czerwca. Początek o godz. 13.30.

XXII Ogólnopolskie Czuwanie Czcicieli i Grup Modlitwy Ojca Pio „Stygmatycy – żywe ikony męki i zmartwychwstania Chrystusa” odbędzie się w sobotę 15 czerwca br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.

Trwają zapisy na „Lednicę na wypasie” – trzydniowy wyjazd do stolicy Wielkopolski i okolic zakończony udziałem w spotkaniu na Polach Lednickich. Lista grup w naszej diecezji będzie na stronie www.mlodzidlamlodych.pl w zakładce Lednica 2024 oraz na mediach społecznościowych Duszpasterstwa.

Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę odbędzie się w dniach 1-2 lipca.

Do 18.10.2024 kościół św. Jadwigi Śl. w Chorzowie jest kościołem jubileuszowym (mija 150 lat od jego konsekracji). Codziennie można zyskiwać odpust zupełny przez nawiedzenie tej świątyni i spełnienie zwykłych warunków (spowiedź św., Komunia św. w tym dniu, wyznanie wiary, Ojcze nasz i dowolna modlitwa za Ojca Św.). Odpust można ofiarować za żywych lub zmarłych. Przypominamy, że w tym kościele jest stały konfesjonał (od poniedziałku do piątku od 10.00-12.00 i od 15.30-18.00) oraz całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu (co tydzień z piątku na sobotę także całonocna).