Ogłoszenia

W niedzielę o godz. 9.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo popołudniowe.

We wtorek o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę o godz. 17.30 okazja do spowiedzi św..

W lipcu i sierpniu w naszej parafii obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw: w niedziele Msze św. są o godz.: 8.00; 10.00; 12.00 i 15.00/w skansenie/. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i nabożeństwa popołudniowego. W tygodniu: w poniedziałek, środę i w piątek Msza św. jest o godz. 7.00 zaś we wtorek, czwartek i w sobotę o godz. 18.00.

W niedzielę (3.07) przypada XIV Niedziela Zwykła. Kolekta będzie przeznaczona na WŚSD w Katowicach.

W środę (6.07) przypada wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.. W tym dniu przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych – Wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Tego dnia odbywa się ogólnopolska pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę.

W piątek (8.07) obchodzimy wspomnienie św. Jana z Dukli.

W sobotę (9.07) w godzinach porannych odbędzie się obchód chorych z posługą sakramentalną, chorych prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

W niedzielę (10.07) przypada XV Niedziela Zwykła. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na planowane w tym roku remonty naszego kościoła tj. konserwację ołtarza głównego oraz obrazu św. Wawrzyńca. Tego dnia będziemy gościli o. Eugeniusza Kantora OFM, pochodzącego z Chorzowa, a pracującego na misjach w Ekwadorze, wygłosi On Słowo Boże oraz przed kościołem zbierze ofiarę na misje.

W poniedziałek (11.07) obchodzimy święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

We wtorek (12.07) przypada wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.

W środę (13.07) przypada wspomnienie św. pustelników św. Andrzeja Świerada i Benedykta. W tym dniu czcimy Matkę Boską Fatimską, o godz. 6.30 odbędzie się różaniec fatimski, a po Mszy św. nabożeństwo z procesją dookoła naszego kościoła. O godz. 7.00 odbędzie się Msza św. w intencji ks. prob. Eugeniusza Błaszczyka z okazji urodzin.

W piątek (15.07) obchodzimy wspomnienie św. Bonawentury. Po Mszy św. o godz. 7.00 odbędzie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę (16.07) przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel.

W niedzielę (17.07) obchodzimy XVI Niedzielę Zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

IV archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes specjalnie wynajętym pociągiem z Katowic zaplanowano w dn. 8–16 września br. Szczegóły dostępne są na plakacie oraz stronie internetowej archidiecezji. Trwają już zapisy.

Stały konfesjonał w kościele św. Jadwigi w okresie wakacyjnym będzie funkcjonował tylko w godzinach 15.30 – 18.00.

57 Ogólnopolska Pielgrzymka Chorych na Jasną Górę odbędzie się w środę 6 lipca. Rozpoczęcie o godz. 9.20 w bazylice jasnogórskiej. Msza św. pod przewodnictwem abp. Adriana Galbasa SAC będzie transmitowana o godz. 11 przez ogólnopolskie pasmo TVP 3.
Apostolstwo Chorych organizuje przejazd autokarem z Katowic do Częstochowy. Prosimy rodziny i bliskich o pomoc chorym w dotarciu na Jasną Górę. Więcej informacji na temat pielgrzymki i przejazdu w sekretariacie Apostolstwa Chorych. 

Zapraszamy na 46 Chorzowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dn. 26-30 sierpnia. Tradycyjnie idziemy pieszo 3 dni z noclegami w Świerklańcu i Woźnikach. Po dwóch dniach w Częstochowie, gdzie przeżywamy „Dzień Chorzowski” (z mieszkańcami i duszpasterzami naszego miasta) oraz prowadzimy całonocne czuwanie w kaplicy cudownego obrazu; następnie wracamy autokarem do Piekar i pieszo do Chorzowa. Koszty pielgrzymki w tym noclegu, ubezpieczenia, transportu bagażu i autokaru wynoszą 140 zł. Istnieje również możliwość dojazdu autokarem na tzw. „Dzień Chorzowski” oraz ewentualne dołączenie się do nocnego czuwania. Zapisy w kancelarii, opiekunem pielgrzymki jest ks. Karol Faj – wikariusz parafii św. Jadwigi śl.

W lipcu i sierpniu jest wiele wolnych intencji mszalnych. Zamówione Msze św. są wyrazem naszej wiary oraz miłości bliźniego. Wykaz wolnych intencji znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablotce.