Słowo wdzięczności za akcję „Świąteczna Paczka”

„Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże – owa miłość łaskawa , współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga” – św. Jan Paweł II

Tym z cytatem pragniemy podsumować bożonarodzeniową akcję naszej parafii, jaką jest „Świąteczna paczka”. Zawsze z niepokojem śledzimy, czy wszystkie serduszka z „Drzewka dobroci”, które wystawiliśmy 04.12.2022  w przedsionku naszego kościoła, zostaną przez was, drodzy parafianie, zabrane do domu. Zabranie serduszka oczywiście wiąże się z przygotowaniem paczki, a jednocześnie daje nadzieję, że wszystkie dzieci uczestniczące w akcji otrzymają świąteczne prezenty.

Tak było i tym razem, wszystkie serduszka zostały zabrane, a później zamienione na paczki. Za ten spontaniczny  gest serca bardzo dziękujemy w imieniu szczęśliwych obdarowanych dzieci. 

Dziękujemy również zespołowi, który selekcjonował i przygotowywał paczki żywnościowe, segregował i układał ulicami, tak, aby wasze paczki trafiły najpierw do naszego przedszkola czy Szkoły Podstawowej nr 29, aby później trafić w ręce konkretnych dzieci. To Wy wszyscy przyczyniliście się do wielu uśmiechów na małych twarzyczkach  naszych dzieci…            

Dziękujemy jeszcze raz !

Pan Jezus mówił, o czym wspomina Święty Paweł (Dz 20.35), że „więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu”. Zaś nasz poeta Julian Tuwim napisał: „są dwa szczęścia, jedno małe –  bycie szczęśliwym, drugie duże –  uszczęśliwiać innych”.

Ufamy więc, że sprawiając radość i szczęście innym, sami doświadczyliście o wiele większej  radości, a nas umocniło w przekonaniu, że warto, naprawdę warto to robić.

Organizatorzy