Świąteczna paczka

Parafia św. Wawrzyńca to nie tylko mały zabytkowy kościółek, ale wielka swym sercem lokalna społeczność. Dzięki rozmiarom naszej świątyni znamy się prawie wszyscy z widzenia, z uśmiechu czy z powitania na ulicy, co jest rzadko spotykane w tak dużych miastach jak nasze. Nasi parafianie są bardzo wyczuleni na krzywdę czy niedostatek bliźnich, dowodem tego są przeprowadzane różnego rodzaju zbiórki okolicznościowe, jak i wielka akcja świątecznej paczki przeprowadzana już od wielu lat.

4 grudnia w przedsionku naszego kościoła stanie kolejny już raz drzewko z dwukolorowymi serduszkami czerwone symbolizują dziewczynki, a niebieskie chłopców. W tym serduszku znajduje się informacja o wieku i wymiarach dziecka. Od niedawna oprócz prezentów dla naszych milusińskich, równocześnie przeprowadzamy zbiórkę trwałej żywności i chemii dla rodzin wielodzietnych, ubogich i potrzebujących. Paczki należy przynosić na probostwo do 16 grudnia, bardzo prosimy o przyklejenie serduszka z numerkiem do paczki.

Ten rok jest szczególny i bardzo trudny, każdy z nas odczuwa skutki wysokiej inflacji i drożyzny w sklepach, tym bardziej apelujemy o zrozumienie tych rodzin, którym przed tym kryzysem już się nie przelewało, a więc jak wygląda ich obecna sytuacja nie trudno się domyśleć.

 Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim, którzy biorą czynny udział w tym ogromnym przedsięwzięciu  jest ich naprawdę wielu…       

Piękne i wspaniałe paczki świadczą o wielkim sercu każdego darczyńcy, sprawiają one naszym dzieciom niesamowitą radość. 

Przygotowanie serduszek, logistyka związana z właściwym rozdziałem paczek, a także ich transport to zasługa grupy wolontariuszy, którzy mimo przedświątecznych prac potrafią ofiarować swój czas i serce dla tej charytatywnej posługi.

Jesteśmy przekonani, że i tym razem wszystkie serduszka zostaną zabrane przez was drodzy parafianie do waszych domów, aby ofiarować im swoje serca. „Dobroć jest wynikiem dzielenia”

Serdeczne Bóg zapłać za dobro które jest w was.                                                                              Organizatorzy