Świąteczna paczka

„Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże – owa miłość łaskawa, współczująca,
wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga”.

św. Jan Paweł II

Tym z cytatem pragniemy powrócić po blisko dwuletniej przerwie do charytatywnej akcji w naszej parafii „Świąteczna Paczka”. Tradycją już jest, że w pierwszą niedzielę grudnia u drzwi naszego kościółka staje drzewko dobroci, a na nim serduszka z danymi dzieci, w których domach się nie przelewa i na pewno będą wdzięczne za podarunki. Ufamy, że jak zawsze serduszka ostaną zabrane do waszych domów, co wiąże się z przygotowaniem paczki i z tym, że wszystkie dzieci uczestniczące w akcji otrzymają prezenty świąteczne. Prosimy również o przekazanie żywności trwałej, którą przekażemy rodzinom wielodzietnym
oraz samotnym potrzebującym seniorom.

Od wielu już lat sprawiacie niezwykłą radość chorzowskim dzieciom związanym z naszą parafią, darując swoją dobroć, którą zamieniacie w świąteczny podarunek dla dzieci. Jesteśmy pewni, że i w tym roku wszyscy wspólnie damy radę… Przygotowane paczki prosimy dostarczyć do 20 grudnia do parafii. Wolontariusze dostarczą je do szkoły a tam trafią do odbiorców.

Pan Jezus mówił, o czym wspomina Święty Paweł (Dz. 20.35), że „więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu”. Zaś nasz poeta Julian Tuwim napisał: „są dwa szczęścia, jedno małe – bycie szczęśliwym, drugie duże – uszczęśliwiać innych”.

Ufamy więc, że sprawiając radość i szczęście innym, sami doświadczycie o wiele większej radości, a nas umocni w przekonaniu, że warto, naprawdę warto to robić.

Organizatorzy